Ruošiatės keliauti su vaikais? Tai neabejotinai puiki proga pabūti kartu ne kasdienėje aplinkoje, patirti šį tą naujo ir pamatyti supantį pasaulį mažųjų akimis. Vis dėlto ši patirtis neretai pasižymi ir iššūkiais, kurie neapsiriboja tik papildomais lagaminais ar užkandžių dėžutėmis. Taigi ką daryti ir kaip pasiruošti, kad kelionės su vaikais praeitų kuo sklandžiau ir be didelio streso, o atostogų patirtis virstų maloniais prisiminimais?
1. Planuokite, bet palikite vietos ir spontaniškumui
Iš anksto pasidarykite sąrašą vietų, kurias norėsite aplankyti, bei įsivertinkite, ar nederėtų bilietų į jas įsigyti iš anksto. Ilga kelionė iki muziejaus, į kurį visi bilietai jau išparduoti, nuotaikos nepakels nei vaikams, nei tėvams.
Kita vertus keliaujant su vaikais būtinas ir lankstumas. Susidaryti bendrą kelionės planą išties svarbu, tačiau dienotvarkės verčiau neperkraukite. Viena ar dvi veiklos per dieną – optimalu, tokiu būdu nepervargs nei vaikai, nei jūs.
2. Išsirinkite šeimai draugišką apgyvendinimą
Ieškodami kur apsistoti, atkreipkite dėmesį ar apgyvendinimo vietoje, kurią renkatės, yra:
● virtuvė arba kita galimybė pasigaminti maisto,
● žaidimų erdvė arba kiemelis,
● vaikiška lovytė ar maitinimo kėdutė, jei šios yra reikalingos.
● Pasirūpinkite ir automobilio patogumais: jei nuomojatės automobilį, patikrinkite, ar jame yra tinkama vaikiška kėdutė pagal amžių ir reikalavimus.
● Taip tap pasidomėkite apie aplink esančias artimiausias gydymo įstaigas, jų teikiamas paslaugas. Visuomet ramiau, kai nutikus netikėtam įvykiui, yra žinoma, kur vykti.
Apgyvendinimo vieta, pritaikyta vaikams, suteiks daugiau komforto jums bei padės išvengti papildomo streso kasdienėje atostogų buityje.
3. Kelionių draudimas – ramybės garantas
Vaikai – smalsūs ir energingi, tad netikėtumai kelionėje tikrai ne retenybė. Keliaudami Europoje, pasirūpinkite Europos sveikatos draudimo kortele. Su šia kortele būtinosios pagalbos išlaidas ES šalyse bus padengtos nemokamai. Deja, bet kortelė dengia ne visas išlaidas, tad įsigyti papildomą draudimą tikrai būtina. Kelionių draudimas turbūt yra vienas svarbiausių dalykų, kurių nevertėtų pamiršti. Rinkdamiesi kelionių draudimą, atkreipkite dėmesį į tai, kuris iš jų:
● apima medicinos išlaidas, jei vaikas staiga susirgtų ar susižeistų,
● kompensuotų kelionės su vaikais vėlavimą ar atšaukimą,
● suteiktų pagalbą praradus dokumentus ar bagažą.
Ieškant kelionių draudimo ir keliaujant su vaikais, svarbiausia įsitikinti, kad į polisą taip pat įtrauktos ir šeimos atžalos, o paslaugų spektras atitinka būtent jūsų kelionės pobūdį – ramų poilsį viešbutyje ar aktyvių veiklų maratoną.
4. „Išgyvenimo rinkinį“ turėkite su savimi
Skrendant lėktuvu ar ruošiantis ilgesnei kelionei automobiliu, po ranka visuomet verta turėti:
● užkandžių,
● vandens,
● mėgstamą žaislą ar knygelę (verta nupirkti ir naują, dar nematytą, tačiau iš tos „kategorijos“, kuri jūsų vaikui jau patinka),
● servetėlių, sauskelnių (jei reikia),
● atsarginių drabužių komplektą.
● karščiavimą ir skausmą malšinantys vaistai, vaistai nuo alergijos ir kitos medicininės priemonės vaikams: pleistrai, dezinfekcinis skystis, priemonės nuo nudegimo saulėje.
5. Įtraukite vaikus į kelionės pasiruošimą
Besiruošdami kelionei su vaikais, leiskite jiems tame pasiruošime dalyvauti. Tegul vaikai išsirenka žaislą ar kelis, kuriuos pasiims į kelionę. Parodykite vaikams žemėlapyje, kur visi nukeliausite. Paskatinkite susikrauti savo atskirą lagaminėlį ar kuprinę, net jei jame atsidurs tik pliušinis meškinas ir du sausainiai. Tokie dalykai padeda vaikams jaustis svarbiems ir galimai padės sumažinti jų nerimą dėl netrukus pasikeisiančios aplinkos.
6. Nepamirškite apie poilsio akimirkas… visiems
Kelionėje ne viskas turi būti apie lankytinas vietas. Kartais geriausios akimirkos – kai visi kartu ilsitės viešbučio baseine, stebite saulėlydį ar tiesiog valgote ledus parke.
Vaikams (o dažnai ir tėvams) reikia laiko atsikvėpti nuo įspūdžių. Pervargę mažieji dažnai tampa irzlesni, o tada kelionė labiau primena vargą nei nuotykį ne tik jiems, bet ir visai šeimai. Tad planuodami visas kelionės su vaikais dienas, palikite laiko ir nieko neveikimui – tyliai popietei viešbutyje, ilgesniam pasivaikščiojimui ar spontaniškai iškylai ant pievos. Be to, tai ne tik poilsis, bet ir puikus būdas sustiprinti ryšį.
Taigi, nors kelionės su vaikais ir gali atnešti tam tikrų iššūkių, juos neabejotinai atsvers nauji patyrimai, kupini nuotykių ir mažųjų džiaugsmo. Svarbiausia būti nusiteikus netikėtumams ir iš anksto pasirūpinti ne tik patogia apgyvendinimo vieta ar kuo užimti vaikus kelionėje, bet ir jos nepradėti be kelionių draudimo. Taip tikrai galėsite atostogomis pasimėgauti be rūpesčių!